Kompletná starostlivosť o trávnik:

Aby bol Váš trávnik krásne zelený, hustý a v dobrej reprezentatívnej úrovní musíte sa oň pravidelne starať! Udržať trávnik vo forme vyžaduje dostatok času, starostlivosti a samozrejme aj určité vedomosti o tom čo všetko treba dodržať, aby trávnik prosperoval! Mať pekný a zdravý trávnik je skrátka fuška, ale pokiaľ sa oň postaráte odvďačí sa Vám krásnym vzhľadom a vitalitou! Ak na trávnik nemáte dostatok času neváhajte sa na nás obrátiť! Jednorázovo či pravidelne radi Vám zo starostlivosťou pomôžeme!

 

Ponúkame Vám kompletnú starostlivosť o trávnik: 

 •  pravidelné kosenie trávnika.
 •  jarnú a jesennú vertikutáciu trávnika.
 •  presne nadávkované hnojenie špičkovými Holandskými hnojivami, ktoré používajú profesionáli: Pure Sport&Golf (v sezóne), Pure Autumn (jeseň).
 •  dosev trávnika kvalitným osivom napr. značky Barenbrug.
 •  kompletnú regeneráciu trávnika (zvážime podľa aktuálneho stavu a potreby vertikutáciu, aerifikáciu, dosev, zapieskovanie či top dressing).
 •  zapieskovanie trávnika vhodným kremičitým pieskom či top dressingovou zmesou.
 •  aerifikáciu trávnika dutými hrotmi (momentálne len ručným aerifikátorom menšie plochy do 100m2, do budúcna plánujeme zakúpiť aj stroj na väčšie rozlohy).

 

Poďme si v skratke povedať o týchto jednotlivých úkonoch:

Vertikutácia - Prečo vertikutovať?  Vertikutácia trávnika je dôležitá ozdravná procedúra pre Váš trávnik, z trávnika sa odstráni takzvaná trávna mačina. Je to zmes starých uschnutých stebiel trávy, machu, buriny všetko toto trávnik dusí a bráni kvalitnému prístupu živín, vlahy a slnka. Po vertikutácii sa rapídne zlepší prísun živín, trávnik dostane priestor pre svoj rast, podporí sa odnožovanie trávnych koreňov a behom pár týždňov trávnik krásne zahustí! Trávnik bude vďaka vertikutácii zdraví, vitálny, hustý skrátka budete mať z neho väčšiu radosť :) Viac sa dočítate v našom blogu v článku: Prečo je dôležitá vertikutácia trávnika.

 

Aerifikácia - Táto špecialna ozdravná kúra má za úlohu prevzdušniť a zlepšiť pôdne pomery. Ílovitá hutná pôda, ušlapaná pôda všade tam má trávnik problém. Aerifikáciou robíme v trávniku otvori v hĺbke 6 až 8cm. Tieto potom zasypeme špecialnym kremičitým pieskom o frakcii 0,3-2mm. Na ľahšie zapieskovanie trávnika rátajme s vydatnosťou cca 500kg/100m2 , po aerifikácii ideálne cca 1000kg/100m2 aby sa všetky diery dôkladne zaplnili pieskom, použijeme zaťahovaciu sieť či zapravovaciu bránu. Aerifikáciou získame lepší prístup vzduchu, vody, živín priamo ku koreňom. Zlepší sa odvod vody a korene sa začnú ťahať viac do hĺbky. Trávnik zosilnie a bude viac odolnejší čo sa samozrejme odzrkadlí aj na jeho krásnom vzhľade. 

 

Hnojenie trávnika -  Aby bol Váš trávnik stále krásny treba mu pravidelne dopĺňať živiny. Na hnojenie používame TOP holandské organicko-minerálne hnojivá ktoré sa používajú napríklad aj na golfové či futbalové ihriská. Hnojivá značky Pure sa s obľubou používajú v profesionálnej sfére starostlivosti o trávniky. V sezóne používame presne navážené organicko-minerálne hnojivo Pure Sport&Golf (cca 3x za sezónu), prípadne čisto organické hnojivo Pure Bio II. Na jeseň a koncom zimy je ideálne použiť hnojivo Pure Autumn ktoré sa uvolňuje aj pri nízkych teplotách. Účinne likviduje mach, stimuluje rast koreňového systému a zvyšuje odolnosť voči chorobám v zimných mesiacoch.

 

Pieskovanie trávnika a top dressing -  Zapracovanie kremičitého piesku do pôdneho profilu trávnika má pre trávnik ozdravný a povzbudivý dopad. Zlepšuje odnožovanie trávnika, príjem vody a živín, zvyšuje poróznosť pôdy a znižuje tvorbu prázdnych miest v trávniku. Ideálne je pieskovať po aerifikácii prípadne ľahšie môžeme zapieskovať aj po vertikutácii. Na ľahšie zapieskovanie trávnika rátajme s vydatnosťou cca 500kg/100m2 , po aerifikácii ideálne cca 1000kg/100m2. Top Dressing - ďalšia možnosť ako zlepšiť kvalitu Vašeho trávnika. Ide o namiešanie kvalitného mixu pôdnych zlepšovačou (napr. biovín, trávnikový substrát, kremičitý piesok, rašelina, zeolit, novihum atď...) ktoré rovnomerne aplikujeme a zapravíme do trávnika. 

 

Fotky našich prác:

           

Viac fotiek z našich prác môžete sledovať na našom Instagrame: ktn_service.s.r.o

 

Cenník služieb:

 • Cena: Radi Vám vypracujeme nezáväznú CP náš email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (do emailu uveďte tieto základné informácie: ak sa dá aspoň 2-3 fotografie trávnika, miesto kde sa trávnik nachádza, o koľko m2 sa jedná).

   

 • Doprava k zákazníkovi: Trenčiansky okres paušál +15€ , mimo TN okresu 0,35€/km (počíta sa cesta tam aj späť, ceny za dopravu sú uvádzané bez DPH).

Čo Vám ponúkame:

KTn Service s.r.o - Kosenie nás baví, nechajte kosenie na nás! Pokosíme Vaše záhrady, lúky, sady, firemné areály, okolie bytoviek, okolie hotelov a chát či stavebné pozemky. Postaráme sa o Vaše trávniky, vyfrézujeme starý peň, spílime strom či ostriháme živý plot. Ponúkame Vám férové jednanie, slušné ceny a dobre odvedenú prácu! 

Kontakt:

KTn Service s.r.o

IČ DPH: SK 2121649552

E-mail: mail@ktn.sk

Tel: 0911 911 081

Naše weby: kosenietrencin.sk, ktnservice.sk, ktn.sk,

frezovanie-pnov.eu

  

Články pre Vás:

© 2019 - 2023 KTn Service s.r.o.